פיתוח-יצירתיות-לעסקים

עולם החינוך

יצירתיות הנה מיומנות העבודה הנדרשת ביותר בשוק העבודה העולמי כיום לפי LinkedIn

לפי הדו"ח האחרון שפירסם הפורום הכלכלי העולמי בנושא שוק התעסוקה העתידי, נמצא כי במבט על עשר מיומנויות הליבה בשוק העבודה העתידי, שלוש המיומנויות הנדרשות ביותר יהיו פתרון בעיות מורכבות, חשיבה ביקורתית ויצירתיות" (אתר המכון הישראלי לדמוקרטיה, 2019)

על מה ולמה?

עולם החינוך עובר בשנים האחרונות מהפך תפישתי. עובדי הוראה ואנשי חינוך עוברים תהליכי פיתוח מקצועי בדגש על גיוון אופני הלמידה ושיטות ההוראה, תוך התאמתם לרוח הזמן ולמרחבי הלמידה החדשים.

העולם המהיר, התזזיתי והגלובלי בו אנו חיים מאופיין בשינויים תכופים הדורשים מיומנויות למידה ושיטות הוראה חדשות, כגון: יצירתיות, גמישות מחשבתית ויכולת עבודה בצוות.

פיתוח מיומנויות ושיטות אלו דורש אקלים בית-ספרי דינמי ומקורי. בי"ס שעסוק ברענון מתמיד של יעדים חינוכיים ולימודיים. כזה המטפח סביבה פדגוגית מגוונת מבחינת שיטות ההוראה וחומרי הלמידה המוצעים ומתפתחים בה. סביבה המייצרת עניין, מגרה סקרנות ומגבירה מוטיבציה בקרב הלומדים, דרך לימוד חוויתי והתנסותי; כזו המעניקה לתלמידים כלים עכשווים לחשיבה ביקורתית ופתרון בעיות באופן יצירתי.

מיומנויות למידה וכישורי הוראה יצירתיים כגון אלו ניתן וכדאי לרכוש. מציאות בית ספרית כזו ניתן וכדאי ליצור.

כאן אני נכנס לתמונה

במפגשים בינינו "תצאו מהקופסא". תצאו מהקשרכם. תקבלו זריקת השראה מביצועים יצירתיים בתחומים שונים. תשביחו את צוותי החינוך עם תפישות רעננות וכלים פדגוגיים חדשניים ומעוררי השראה. תעופו קצת כי זה כיף. היצירתיות היא זו שתעניק לצוותיכם ולתלמידיכם את הכלים, הכישורים והמיומנויות הנדרשים לשיפור ציונים והישגים. היצירתיות היא זו שתאפשר להם פריצות דרך והצלחה בחיים.

בואו לרענן את מה שקיים, ידוע ומוכר ותיצרו בי"ס יצירתי ברוח הזמן שיהפוך לאבן שואבת. ביום שאחרי דברים ייראו אחרת. תיראו את הדברים אחרת.

תיהנו מיצירתיות מוגברת – תאמנו את הגמישות המחשבתית שלכם – תחזקו את השריר היזמי שלכם – תגרו את החושים, הדמיון והסקרנות

בעבודתי אני מתמקד בדרך ליצירתיות שלכם דרך מספר ערוצים:

דרך יצירה וטיפוח סביבה דינמית אשר תגרה מרכיבים מאיצי יצירתיות בקרב התלמידים והמורים כאחד: סקרנות, דמיון, תשוקה, עבודת צוות ומקוריות מחשבתית.

באמצעות אימוץ ופיתוח שיטות הוראה יצירתיות וכלים דידקטיים שיפתחו אצל מוריכם תעוזה, מקוריות, צוותיות וגמישות- מרכיבי ליבה במהלכים יצירתיים.

ע"י טיפוח אקלים בית ספרי המייצר בטחון רגשי, עניין ושייכות דרך תהליכי לימוד חוויתיים; אקלים המחזק ערכים קהילתיים דרך קבוצות למידה; אקלים המקנה כלים עכשווים לחשיבה יצירתית וביקורתית. אקלים המגרה לימוד ומעודד יוזמה; אקלים המכוון את הילד לזיהוי, חיבור וטיפוח הגרעין היצירתי שבו.

איך זה עובד בפועל: בין אם התחלתם לנתב את בית ספרכם אל עבר העתיד ובין אם אתם בתחילת הדרך, היצירתיות תצעיד אתכם קדימה.

אפשר לפתח את היצירתיות בכל אחד מהנושאים המפורטים מטה או בחלקם. מול צוות נבחר או מול כלל צוות ההוראה. במסגרת הרצאות השראה, סדנאות בנות מספר מפגשים דרך מרכזי פסג"ה, קורס המוכר לגמול השתלמות או תהליכי ליווי אישי. השירותים גמישים ומותאמים אליכם, בהתאם לצרכים וליכולות שלכם.

מה השלב הבא?

היכרות

נתאם פגישת היכרות בליווי מצגת טעימות

הכנה

ארכיב עבורך תכנית המותאמת לצרכים שלך

התכנית שלך

נצא לדרך!

לקוחות ממליצים

ד"ר פני שמעוני, ראש מערך ההדרכה <br /> ד"ר מסדה סטודני, דיקנית לימודי התואר הראשון
ד"ר פני שמעוני, ראש מערך ההדרכה
ד"ר מסדה סטודני, דיקנית לימודי התואר הראשון
המכללה האקדמית גורדון
קרא עוד
תודה לך רועי, על הרצאה מעוררת השראה, לְעֵבֶר חיפוש הגרעין המנהיגותי שבתוכנו, מתוך הכרת הייחודיות והערך שלנו ושל האחרים. ומכאן, להתבוננות, חידוד ודיוק המפתח לטיפוח מנהיגות משתפת בקרב מדריכות ובתהליכים מקבילים בשדה החינוכי. בהערכה רבה,
06.11.2019
שירה ליאון זכות
שירה ליאון זכותרכזת התכנית הבינלאומית לתואר שני בלימודי סביבה
קרא עוד
סדרת הסדנאות עם רועי הייתה בדיוק המתנה שחיפשנו לתת לסטודנטים שלנו על מנת שיוכלו לצאת באומץ למעגל העבודה, להכיר את ערכם ולא לפחד ליצור דברים חדשים לפי תשוקתם וחזונם.
14.01.2018
ורד שדה, גננת קיבוץ משמר העמקסדרת השתלמויות לגננות בנושא היערכות לגן העתיד
קרא עוד
רועי ערב טוב תודה רבה על המפגש המרתק שהעברת היום. היה מעניין ומרתק, פותח את החשיבה ובעיקר מרענן את יכולת הגמישות וההקשבה...וכמובן היצירתיות. אתה מהפנט.
11.11.2018
עליזה מאיו
עליזה מאיוסמנכ"ל מכון הערבה
קרא עוד
רועי אלישע העביר סמינר במסגרת כנס הבוגרים השנתי של המכון בנושא: "פיתוח יצירתיות בקריירות". התשוקה האותנטית של רועי לגישות יצירתיות הפכה את הסמינר למעמיק. רועי הציג רעיונות ישימים עבור המשתתפים המצויים בתחילת הקריירה שלהם, כמצופה מהסטטוס של הבוגרים שהשתתפו. תכניו כללו דוגמאות מצוינות וסרטונים שסייעו למשתתפים לבצע חיבורים יצירתיים וחדשניים. חיבורים שיסייעו להם לאמץ נקודת מבט אחרת על פיתוח הקריירות שלהם.
21.03.2018
ענבל שמילוביץ, גננת מובילה יקנעםסדרת השתלמויות לגננות בנושא היערכות לגן העתיד
קרא עוד
היי רועי, תודה על מפגש מרתק ומשמעותי, מלא עניין ושיתוף. הבנות מפרגנות מאוד על המפגש המרתק.
01.01.2019
הקודם
הבא

״פריצה יצירתית מתאפשרת כאשר מפסיקים להגדיר דברים כנפרדים, ומצליחים לראות כיצד הם מתחברים- בזכות שונותם״

סר קן רובינסון

דילוג לתוכן